A korallvirág (Kalanchoe blossfeldiana) egy pozsgás kis növény, színpompás virágaival szinte mindenkit elvarázsol.

Nem véletlenül érdemelte ki a hosszú ideje tartó sikert, mert nagyon könnyű ápolni, azonban tudni kell róla néhány dolgot, hogy évekig szép dísze legyen a lakásunknak.

Levelei és szárai vaskosak, húsosak, ezzel segítenek a víz raktározásában. Ebből kifolyólag nem túl vízigényes növény, elég hetente egyszer kevés vízzel megöntözni. Nagyon könnyen véget lehet vetni az életének, ha – jószándékkal – de túlöntözzük. Inkább legyen egy kicsit szárazabb, minthogy pangjon alatta a víz. Erre mindenképpen érdemes figyelni.

Szirmai lehetnek szimplák vagy duplák, a fehértől a sárga árnyalatain át a rózsaszínig, rengeteg változatban kaphatók. Sőt, mostanában különleges zöld színben is elérhetők. A virágüzletekben többféle méretben megtalálhatók, egészen picikétől az óriási tövekig.

Az elnyílt virágokat nyugodtan levághatjuk, illetve a lepotyogott leveleket is szedjük össze a földjéről, mert könnyen berohad.

Sokan azt hiszik, ha a korallvirág elnyílt, mehet a kukába. Ez azonban nem így van, újra tudjuk virágoztatni, csak néhány trükkre van szükség, egy kicsit be kell „őt” csapni.

A korallvirág a nappalok hosszára reagálva hoz virágot, természetes körülmények között kora tavasszal virágzik. A bimbók kifejlődéséhez hat héten keresztül kell téli fényviszonyokat szimulálnunk.

A hat hetes időszakban napi 14 órára tegyük a növényt teljes sötétségbe, 10 órára pedig állítsuk világos helyre, ahol sok fény éri. Teljes sötétségnek egy szekrény, vagy ablak nélküli helyiség tökéletesen megfelel. A hat hét elteltével, ha látjuk, hogy megjelentek az első bimbók, a növényt újra a rendes fényviszonyok mellett tarthatjuk, és folytathatjuk a szokásos menetrend szerinti öntözését is.

Nyáron bátran ki lehet tenni erkélyre vagy a kertbe, de lényeges, hogy ne érje folyamatosan a tűző nap. Mivel a fagyot nem tűri, 10 fok alá soha ne kerüljön, és kora ősszel vigyük vissza a lakásba.

Átültetni nem kell túl gyakran, és ne is legyen sokkal nagyobb az új cserép a réginél. Elég két-háromévente felfrissíteni a földjét. Erre legmegfelelőbb a kaktuszoknak való virágföld, esetleg az általános virágföld.

Ha a növény túlságosan megnyúlik, esetleg megfakul, annak a jele, hogy nem kap megfelelő mennyiségű fényt. Ha pedig nagy mennyiségben potyognak a levelei, valószínűleg túl sok vizet kapott.

Érdemes virágzó növényeknek való tápoldattal öntözni, meghálálja. Virágzás ideje alatt egy-kéthetente, téli időszakban pedig elég havonta egyszer.

A korallvirágnak sokféle, sokarcú változata létezik, amelyek közül néhány kereskedelmi forgalomban is kapható, ezeket később, külön mutatjuk be.

Tipp: ha esetleg véletlenül letörne egy-egy virágzó ága, kissé vágjuk vissza és tegyük vízbe, mert meglepően hosszú életű lesz a vázában is!